Korálky

Vyrobte si šperky z korálků sami

Šperky z korálků mají mnohé příznivce. Líbí se i vám, ale nemůžete si vybrat z nabídky šperků? Možná máte svojí vlastní představu? Nakupte si korálky a další potřebné komponenty a nebojte se svou představu realizovat.

Korálky

Korálky zná snad každý. Jde o drobné ozdobné předměty, které mají bohatou historii. Začíná už před naším letopočtem.

Budete-li si chtít vybrat z korálků, zjistíte, že jejich nabídka je velmi rozmanitá. I díky tomu se vám podaří vyrobit předmět, který nejvíce odpovídá vašim představám. Korálky mají společné snad jen to, že jsou ozdobné a mají otvor určený pro navlékání korálků.

V ostatních aspektech se liší. Nejrozšířenější jsou korálky ze skla (rokajl, ohňovky, mačkané korálky, voskové perly, kočičí oči atd.), ale dnes už se vyrábí korálky i z dalších rozmanitých materiálů. Budete-li chtít volit levnější korálky, široký výběr máte mezi plastovými korálky.

Rozmanitost je i v barvách. Seženete prakticky jakýkoliv odstín v jakékoliv barvě. Pokud si představujete klasický kulatý korálek, věřte, že nejde o jedinou možnou podobu. Tvarů je mnoho.

Rozmanité komponenty

Budete-li si chtít sami vyrábět šperky či jiné ozdoby z korálků, budete k tomu potřebovat i rozmanité komponenty.

Hlavními komponenty jsou různé drobné předměty, které umožňují zapínání a rozepínání šperků nebo které budou držet šperk či jiný předmět pohromadě. Mezi nejčastěji využívané komponenty ve spojení s korálky patří afroháčky, rondelky, zapínání, spojovací kroužky, ramínka atd.

Nezapomeňte také na nářadí a další pomůcky, které vám pomohou při výrobě šperků. Patří mezi ně štípací kleště, jehly na perličky, dózy, kovodíly, organizéry na korálky a další komponenty.

Vybrat si můžete i z různých návlekových materiálů. Mezi nejužívanější patří elastická lycra, nymo, elastomer, semiš, voskované šňůrky, pruženka, kůže, paměťový drát atd.